برترین‌های دهمین جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی معرفی می‌شوند

پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶

اختتامیه دهمین دوره جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور از ۱۲ شهریور برگزار خواهد شد و برترین‌های این جشنواره ۱۴ شهریور معرفی خواهند شد.

جشنواره «تیتر ۱۰ » با هدف ظرفیت‌سازی در فعالان و علاقه‌مندان نشریات دانشجویی جهت ارتقای روزنامه‌نگاری تخصصی از طریق معرفی چهره‌های موثر این نشریات به جامعه رسانه‌ای کشور و توسعه کمی و کیفی نشریات دانشجویی برگزار شد و دانشجویان علاقه‌مند در دو بخش سراسری شامل دانشجویان دانشگاه‌های وزارت علوم، دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت و در بخش درون دستگاهی منحصر به دانشگاه‌های علوم پزشکی به رقابت مطبوعاتی پرداختند.

* ارسال بیش از ۳۷ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره

بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره «تیتر۱۰» بیش از ۳۷ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده که از این تعداد ۶۴۹ اثر پس از دو مرحله داوری به مرحله سوم راه یافته است. از میان این تعداد آثار، ۲۷۰ اثر در رقابت بین دستگاهی و ۲۱۹ اثر نیز در رقابت درون دستگاهی وزارت بهداشت به مرحله پایانی جشنواره  «تیتر۱۰» راه‌ یافته‌اند.

مرحله پایانی این جشنواره از صبح روز یکشنبه ۱۲ شهریور با پذیرش دانشجویان شرکت‌کننده کار خود را آغاز می‌کند. بازدید از موسسات خبری و کاخ موزه سعدآباد از برنامه‌های تفریحی و گردشگری روز نخست است.

* مراسم اختتامیه و برگزاری انتخابات

این جشنواره در روز دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، کار خود را با برپایی کارگاه‌های تخصصی و مراسم اختتامیه اول درون دستگاهی وزارت بهداشت آغاز می‌کند. در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نیز کارگاه تخصصی، بازدید از آثار برگزیده و اختتامیه سراسری بین دستگاهی نیز از برنامه‌های این جشنواره‌ است.

* عناوین کارگاه‌های آموزشی

با هدف آشنایی بیشتر شرکت‌کنندگان در جشنواره با مسائل فنی و کارشناسی رسانه و مطبوعات، ۲۰ کارگاه آموزشی نیز در روزهای ۱۳ و ۱۴ شهریور، پیش از آیین اختتامیه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود.

کارگاه‌های خبرنویسی، مصاحبه، گزارش، طنز نویسی، ویراستاری، اینفوگرافی، عکاسی خبری، فن بیان و اجرا، کاریکاتور، نویسندگی خلاق، گرافیک و صفحه آرایی و حقوق نشریات دانشجویی از جمله‌ کارگاه‌هایی است که برای شرکت کنندگان در جشنواره تدارک دیده شده است.

 

دیدگاه ها